„Zaślubiny” z siłami ciemności

Myjąc kwarc dymny oraz krzemień pasiasty – oba kamienie, będące odmianą SiO2 – a strasznie się wówczas bałem, zobaczyłem scenę, gdy byłem uwięziony w głębokich lochach zamku średniowiecznego, odcięty od świata i światła słonecznego, w ciemnym lochu gdzieś w kazamatach zamkowych.

Bałem się wówczas strasznie, a brak najmniejszego promienia słonecznego powodował, że uwierzyłem, iż teraz panuje już tylko ciemność. Bałem się, co będzie ze mną dalej, byłem tak zdesperowany i wystraszony, że zaczęły krążyć wokół mnie siły ciemności.

Uległem im.

Poprosiłem je o pomoc i z desperacji oddałem siebie całego we władanie sił ciemności. ALE TO BYŁ MÓJ WYBÓR – siły ciemności nie miały takiej siły, by mną zawładnąć same. One mnie mogły kusić, zabiegać o mnie, pokazywać mi, co osiągnę, gdy z nimi zawrę pakt, ale NIE MOGŁY SAME ZAWŁADNĄĆ MNĄ. Potrzebowały MOJEJ ZGODY.

I zgodziłem się. I zawładnęły mną. I poszedłem w ciemność w tych ciemnych zamkowych lochach bez nadziei w lepszą przyszłość.

Przypomniałem sobie to zdarzenie, odkaszlałem to mocno, cały czas myjąc oba kamienie, i puściłem te siły ciemności. Tamten mój PAKT z siłami ciemności stał się nie ważny, został ANULOWANY. I znów zobaczyłem, że potrzebna byłą MOJA DECYZJA.

Ja ANULOWAŁEM pakt z siłami ciemności, więc siły ciemności musiały odejść.

To było ważne wspomnienie, gdyż dotarłem do punktu inicjalnego, gdy siły ciemności mną zawładnęły.

Zobaczyłem, że potrzebne są 2 czynniki:

  • pierwszy, „przygotowujący” człowieka – przebywanie w skrajnie trudnych dla człowieka warunkach, wręcz beznadziejnych, gdy nawet grozi śmierć. Wówczas, gdy człowiek straci NADZIEJĘ i nie odwoła się DO SIŁ ŚWIATŁA, zaczyna się poddawać. A jak się poddaje, przychodzi rezygnacja, i stąd już 1 krok do:
  • poddania się siłom ciemności. Ale poddanie się ZAWSZE następuje tylko i wyłącznie na skutek WŁASNEJ DECYZJI, WŁASNEJ ZGODY I WŁASNEGO PRZYZWOLENIA. Siły ciemności nie mają takiej mocy, by same kimś zawładnąć.

Przynajmniej tak to zobaczyłem na własnym przykładzie.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poprzednie wcielenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s